Profesor Stefan Chwin o Wisławie Szymborskiej

21 września 2012 roku w naszej szkole odbyła się sesja popularnonaukowa pod hasłem „Uśmiech Szymborskiej a sprawy poważne”. W związku z czym mieliśmy okazję gościć profesora Stefana Chwina, wybitnego prozaika i eseistę, którego książki przetłumaczone zostały już na 20 języków.

            Uczniowie I LO przywitali  pisarza i jego małżonkę krótkim występem scenicznym, po czym powieściopisarz zaczął spotkanie opowiadaniem na temat zmarłej kilka miesięcy temu polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej.

           

Opowieściom profesora, który przytaczał wiele ciekawych faktów i zdarzeń z życia Szymborskiej, z zainteresowaniem przysłuchiwała się młodzież nie tylko z I Liceum Ogólnokształcącego, ale także uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

            Spotkanie zakończyło się krótką dyskusją na temat utworu Stefana Chwina- Hanemann. W którym to opisuje on losy Wolnego Miasta Gdańska w latach trzydziestych XIW stulecia.

            Jesteśmy wdzięczni za przybliżenie nam tak ważnej dla polskiej literatury postaci, jaką była Wisława Szymborska. Z pewnością każdy z nas wyciągnął z sesji jakiś pozytywny wniosek i opinię na temat twórczości poetki.

                                                                                              Aneta Armatowska

Dodaj komentarz