Wizyta Ks. Biskupa w naszej szkole

Dnia 26 września I LO odwiedził ks. Bp. Wiesław Śmigiel.

Ks. Biskupa przywitała pani dyrektor Wiesława Górska

„Ekscelencjo, Księże Biskupie!

Mam przyjemność powitać Księdza Biskupa w naszej szkole

Jako szczególnego gościa.

Pragnę dodać, iż szkoła nasza istnieje już ponad 132 lata.

W tak bogatej swojej historii przeżywała już odwiedziny dostojnych przedstawicieli Kościoła.

Krótko po wojnie przybył tu ks. Biskup Kazimierz Kowalski, a w nowszych czasach byli wśród nas poprzednicy Księdza Biskupa – ks. Arcybiskup Marian Przykucki i biskup diecezjalny Jan Bernard Szlaga.

Dzisiejsza wizyta księdza Biskupa cieszy nas bardzo, gdyż następuje na początku pasterskiej posługi Waszej Ekscelencji – który za swoje biskupie zawołanie przyjąłeś  słowa STAWSZY się WSZYSTKIM DLA WSZYSTKICH.

Witając Księdza Biskupa w naszej szkole czynie to w imieniu całej naszej społeczności. Zapraszam do poznania, jak funkcjonuje – dumna z tradycji i świadoma wyzwań obecnych czasów.

Jesteśmy jedną z najlepszych szkół w naszym województwie, osiągamy najwyższe wyniki. Ale dbamy nie tylko o rozwój intelektualny naszej młodzieży – staramy się aby nasi absolwenci byli ludźmi prawymi,  o otwartym sercu – aby BYĆ było dla nich ważniejsze niż MIEĆ.

Mam nadzieje, że wizyta ks. Biskupa zapisze się nie tylko na stronach naszej kroniki, ale także naszych sercach i w pamięci Ks. Biskupa jako pierwsza i niezwykła wizyta.”

Młodzież przywitała Biskupa śpiewem i poezja ks. Twardowskiego.

Jego Ekscelencja odpowiadał na niełatwe pytania młodzieży

Po spotkaniu ks. Biskupa z młodzieżą w auli szkoły odbyło się spotkanie grona pedagogicznego i pracowników szkoły z Biskupem.

Dodaj komentarz