Eko-moda made in I LO

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie polegającym na zaprojektowaniu i przygotowaniu stroju z surowców wtórnych, takich jak papier, tektura, folia bąbelkowa, aluminiowa, nakrętki, kapsle, puszki, butelki – jednym słowem wszystko, co wydaje się Wam dobrym materiałem na eko-outfit. Będziecie mogli pobawić się w projektantów mody i przygotować własne propozycje á la haute couture. Chodzi o promocję ekologicznych trendów we wzornictwie odzieżowym,
a przy okazji także o dobrą zabawę.

Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 10 marca!

Marta Guz i Zuzanna Grzebielichowska, klasa 2C

Szczegółowe zasady konkursu znajdziecie w jego regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU:

EKO-MODA MADE IN I LO

 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starogardzie Gdańskim.
 2. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie i przygotowanie stroju
  z surowców wtórnych – papier, tektura, folia, nakrętki, butelki, materiały biodegradowalne itp. Mile widziane są także dodatki, takie jak buty, torebki, paski oraz inny, mniej lub bardziej przydatny asortyment.
 3. Uczestnicy mogą pracować w grupach (maksymalnie 5 osób). Każda drużyna powinna mieć nazwę.
 4. Możliwe jest zaproponowanie przez jedną grupę kilku różnych projektów, co niewątpliwie wpłynie na końcową ocenę zadania.
 5. Każda drużyna musi wytypować modelkę lub modela, która/y przedstawi wykonaną kreację na wybiegu.
 6. Należy zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną podczas prezentacji.
 7. Finał konkursu odbędzie się 20 marca 2020 roku, podczas Dnia Otwartego Szkoły.
 8. O wynikach konkursu zadecyduje jury, biorąc pod uwagę takie kryteria, jak: zgodność z tematyką, estetyka wykonania, pomysłowość, oryginalność stroju oraz sposób jego prezentacji.
 9. Nagrodę Publiczności otrzyma grupa, która zdobędzie największą liczbę punktów przyznanych przez uczniów i nauczycieli ósmych klas szkół podstawowych, którzy tego dnia będą gościć w Naszej Szkole. Głosy z nazwą najlepszej drużyny będą zbierane do urny.
 10. Na uczestników i zwycięzców czekają nagrody. Nagrodą główną jest otrzymanie oceny celującej z języka polskiego w kategorii „projekt” oraz zwolnienie
  z odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki – ważne do końca nauki
  w Szkole. Przewiduje się też drobne nagrody rzeczowe.
 11. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie grupy do 10 marca 2020 roku. Zgłoszenia prosimy kierować do organizatorek konkursu z klasy 2c.

Organizatorzy: Marta Guz i Zuzanna Grzebielichowska

Opiekun: Lucyna Bielińska-Sytek