Spektakle w I LO

Dnia 03.12.2012r. w naszej szkole miały miejsce dwa spektakle. Mieliśmy wielki zaszczyt zobaczyć owoce pracy kółka teatralnego, które przedstawiło w bardzo oryginalnym stylu spektakl „Hamlet chuligański”, wyreżyserowany przez prof. H. Szubarczyk. Przybliżyli nam oni sylwetkę tytułowego bohatera dramatu Szekspira w niezwykle przystępny sposób oraz z ogromną dozą humoru. Pokazali nam, jak wiele daje niekonwencjonalne podejście do tematu i udowodnili, że dzieła wielkich poetów wcale nie muszą być nudne.

Kontrastem dla „Hamleta” stało się widowisko przygotowane przez starogardzką grupę PAT  pt. „Sekret”. Pomysłodawcą był uczeń naszego liceum – Mikołaj Gajda. Pod nazwą, bardzo adekwatną do treści, kryje się ważne przesłanie. Dotyka problemu uzależnień i pokazuje jak się przed nimi bronić oraz, że nie warto robić nawet tego pierwszego kroku. Uwrażliwia, zmusza do refleksji i wprawia w konsternację. „Jestem sobą, jestem człowiekiem”, „Wasze serca, wasza wolność” – te hasła na pewno zapadną w pamięć. Cieszymy się, że nasi rówieśnicy zapragnęli podzielić się z nami efektami swojej pracy. Z pewnością chwile spędzone na widowni nie pójdą na marne – każdy wyniesie naukę na przyszłość.

Julia Kliczkowska

Dodaj komentarz