Casting PaT w I LO

            Casting, 21 listopada2012r. Te trzy słowa znaczą jedno – nowa grupa PaT! Gdzie? Starogard Gdański.  Siódme miasto na Pomorzu, do którego zawitał program PaT.

            Z inicjatywą stworzenia w tym mieście grupy wyszedł P. Mariusz Szwoch, który  jeszcze niedawno był przyjacielem programu PaT a teraz jest już koordynatorem starogardzkiej grupy PaT.  Na pomysł ten odpowiedziała grupa PaT Pelplin, która podjęła się działania wraz z Panem Mariuszem.

W środę o godzinie 17:00 rozpoczął się casting do Starogardzkiej obsady spektaklu „Sekret”.  Zjawiło się 42 uczestników. I jak tu wybrać? Było to dla nas bardzo trudne zadanie. Po krótkim wstępie lidera grupy PaT Pelplin – Mikołaja Gajdy, który opowiedział o programie PaT, przeszliśmy do prezentacji. Wszyscy uczestnicy opowiedzieli kilka słów o sobie i o tym              co myślą o działaniach w zakresie profilaktyki uzależnień.

Następnie przeszliśmy do głównego punktu castingu. Mikołaj rozdał wszystkim fragmenty scenariusza spektaklu „sekret”, a zadaniem uczestników było przygotować je                      w dwadzieścia minut. Po tym krótkim  czasie przeszliśmy do prezentacji. Na scenę weszli nie ludzie z castingu, ale aktorzy, którzy zaprezentowali „Sekret” w zupełnie inny niż to sobie wyobrażaliśmy sposób. Po krótkich naradach, w czasie których kandydaci zostali nauczeni belgijki przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Do Starogardzkiej grupy PaT zakwalifikowało się 30 młodych ludzi, którzy od teraz będą mówić o „modzie na życie bez uzależnień”.

Przez kolejne dwa dni  odbywały się próby do spektaklu. Bywały te lepsze i te gorsze, ale  cały czas towarzyszyła nam magiczna, PaTowska atmosfera, na którą składała się również belgijka i śpiewanie naszego hymnu ponieważ Starogard „nie chciał wracać na Ziemię”.

„Dla mnie te dwa dni i nie tylko dla mnie to jedne z najpiękniejszych dni w moim życiu. Rozmawialiśmy o tym już z Vincentem, że PaT STAROGARD to super pomysł. I w ogóle dziękuję, że mnie przyjąłeś tam. Ta atmosfera wymiata, zero zawiści zero kłótni, tam się idzie i wraca z uśmiechem na twarzy. Dzięki!” (Daniel – członek grupy PaT Starogard)

W sobotę, po ledwie dwóch dniach pracy przyszedł czas na premierę.  Gala odbyła się w auli Zakładów Farmaceutycznych „Polpharma”, za której udostępnienie serdecznie dziękujemy.

W postać dilera wcielił się pełen ekspresji Błażej Kośnik, natomiast czerwona postać została znakomicie zagrana przez Anitę Byjoś.  Rodziców zagrali przyjaciele naszego programu, w tym również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, którzy zawsze są gotowi do działania.

Starogard już odnalazł swój „sekret” i miejmy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli usłyszeć o kolejnych działach tej nowej grupy.

 My jako grupa PaT Pelplin, możemy tylko podziękować biciem serc za wszelkie wsparcie bez którego PaT nie zawitałby do Starogard : Panu Mariuszowi Szwochowi, Państwu Dorocie i Wojciechowi Dorau, Pani Janinie Lubawskiej, Pani Joannie Armatowskiej, Pani Hannie Rosochowicz, Pani Patrycji Dziewiątkowskiej-Dudek – Pełnomocnikowi Prezydenta ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień, dyrekcji oraz Pani Psycholog i Pani Pedagog z I LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Starogardzie Gdańskim, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie – Pani Małgorzacie Modliszewskiej i Panu Dawidowi Krajewskiemu.

Cieszymy się również, że partnerem naszych działań stało się Stowarzyszenie „ Można Inaczej”, które udostępniło nam swoje pomieszczenia i zadbało o odpowiedni klimat naszych spotkań. PaT.

Dodaj komentarz