Otwarcie boiska wielofunkcyjnego w I LO

Dnia 01 października  odbyło się oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego w naszej szkole. Uroczystości towarzyszył mecz inauguracyjny, w którym  zmierzyły się drużyny samorządu powiatowego i gospodarzy.  Zespół I LO po zaciętej rywalizacji  wygrał z ekipą Samorządowców wynikiem 5:3.  Widowisko sportowe dostarczyło wiele mocji.  Obie drużyny wykazały duży zapał sportowy.  Drużyna gospodarzy wspierana była gorącym dopingiem ze strony uczniów. Drużynę gości reprezentowali między innymi : pan Minister Sławomir  Neumann  i  pan Starosta Leszek Burczyk i członek Zarządu Powiatu- pan Patryk Gabriel.  Nowe boisko  pozwoli uczniom na rozwijanie swej kondycji fizycznej. Sport jest szkołą charakteru – uczy cierpliwości, wytrwałości, pokory, systematyczności, samodyscypliny, współpracy w grupie  i tolerancji.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 425 tysięcy złotych. Obiekt o wymiarach 22 x 44 m posiada nawierzchnię poliuretanową.  Znajduje się na nim boisko do piłki koszykowej, ręcznej, siatkówki, piłki nożnej, oraz jedyny w szkołach powiatowych kort do tenisa ziemnego. Nowopowstałe boisko służyć będzie młodzieży naszej szkoły i będzie dawało dużo radości wszystkim korzystającym. Mamy nadzieję, że obiekt pozwoli na odkrywanie nowych talentów sportowych.

Skład drużyny samorządowców:

 1. Sławomir Neumann
 2. Leszek Burczyk
 3. Patryk Gabriel
 4. Robert Wierzba
 5. Tomasz Rogalski
 6. Wiesław Wąsik
 7. Krzysztof Wojtas
 8. Roman Tylkowski
 9. Jacek Toczek
 10. Piotr Szulc
 11. Andrzej Flis

Skład drużyny I LO :

 1. Łukasz Gabriel
 2. Daniel Rutkowski
 3. Cyprian Princ
 4. Marcin Drews
 5. Marcin Komor
 6. Krzysztof Szarmach
 7. Krzysztof Karankowski
 8. Mikołaj Korzeniewski

Dodaj komentarz