36. Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego

W dniach 5.04 – 7.04 odbyła się w Poznaniu 36 Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego. Jest ona przeprowadzana trzystopniowo: eliminacje szkolne, okręgowe i finał olimpiady.

Do eliminacji szkolnych przystąpiło 25 00 uczniów z całej Polski. Napisali test, w którym musieli wykazać się znajomością gramatyki i leksyki, natomiast w eliminacjach okręgowych oprócz tych wiadomości obowiązywała też wiedza z zakresu literatury, historii, geografii i kultury krajów niemieckojęzycznych. Do finału zakwalifikowało się 53 uczniów.

Okręg pomorski reprezentował uczeń naszej szkoły I Liceum Ogólnokształcącego – Dennis Jendernalik. W finale olimpiady wyłowiono 16 laureatów, Dennis zajął 9 miejsce. Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego został w tym roku po raz trzeci. Jest to tym bardziej jego wielki sukces, że z roku na rok potwierdza swoje wysokie umiejętności językowe oraz wiedzę z zakresu literatury, historii i kultury niemieckiej. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego ucznia.

[important]

Nauczyciel języka niemieckiego: Sławomira Cylkowska

[/important]

Dodaj komentarz