I LO trzecie w Polsce!

W roku szkolnym 2014/15 ponad 7000 uczniów z 1065 szkół ponadgimnazjalnych zainicjowało swój autorski projekt społeczny w pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Ostatecznie, uczniowie ukończyli łącznie blisko 350 projektów, które przyniosły korzyść 0,5 mln Polaków.

Poniższy Ranking przedstawia 150 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, autoprezentacji czy pracy w zespole. To kompetencje przyszłości, które pozwolą im nie tylko poradzić sobie na rynku pracy, ale też założyć własną firmę. Jednocześnie nastolatkowie udowodnili, że potrafią zdefiniować problemy swojego otoczenia i wziąć sprawy w swoje ręce, by je rozwiązać. U rekordzistów ponad 10 % uczniów danej szkoły było w stanie sprostać tym praktycznym wyzwaniom, a najlepsze projekty docierały do setek tysięcy Polaków.

Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości docenia te szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów.

Zobacz cały ranking (pdf)

IMG [157271]

Dodaj komentarz