Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS w naszej szkole


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 34 in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 182

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 63 in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 182

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 63 in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 182

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 63 in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 182

Dnia 1 grudnia już od wielu lat z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS. Również w naszej szkole pamiętamy o obchodach tego święta.

W tym roku dnia 02.12 z tej okazji zorganizowane zostały apele, których zadaniem było przybliżenie tematyki HIV i AIDS, rozwianie rozpowszechnionych w społeczeństwie mitów na ten temat oraz propagowanie zachowań związanych z szeroko rozumianą profilaktyką.

Jako pierwsi na scenie wystąpili uczniowie klas pierwszych: Natalia Krause, Magdalena Jeleniewska, Daniel Igłowski i Mateusz Gołuński, którzy odegrali „Historię jedną z wielu” inspirowaną autentycznymi wydarzeniami i prezentującą dramat rodziny dotkniętej problemem braku więzi, uzależnienia a także HIV. Scenariusz napisała i służyła radą pani Hanna Szubarczyk.

Grupa ta z inicjatywy i pod kierownictwem pani Agnieszki Megger już 11.12. będzie miała okazję zaprezentować się na Wojewódzkim Konkursie Małych Form Teatralnych.

W dalszej kolejności uczennica klasy I e, przewodnicząca Samorządu Szkolnego Marta Gałecka wygłosiła krótki wykład na temat HIV i AIDS poparty danymi Krajowego Centrum ds. AIDS uatrakcyjniony prezentacją multimedialną.

Po tej krótkiej prelekcji na scenie wystąpiła grupa PaT ze spektaklem pt. „Na skrzydłach” prezentującym motywy, ale przede wszystkim konsekwencje korzystania z używek.

Dziękujemy wszystkim za przemawiające zaprezentowanie tej jakże trudnej tematyki oraz duże zaangażowanie w przygotowanie apelu i uświetnienie obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS.

Dodaj komentarz