Dzień Cieślaka

Każdy uczeń I LO i nie tylko, już całe miasto wie, że w naszej szkole dzień przed zakończeniem roku to Dzień Cieślaka. Okazja dla wszystkich chętnych klas do przygotowania kilkunastominutowego programu rozrywkowego. Pan Ryszard Cieślak jak co roku, jest głównym organizatorem zamieszania. To dzięki Niemu każdy uczeń może się wykazać tym razem nie w ławce a na scenie 😉

Już od wczesnych godzin porannych cała szkoła żyła przygotowaniami do rozpoczęcia tego ważnego dnia. Ostatnie próby… i tuż po 9 ruszyli na scenę pierwsi wykonawcy 🙂 Aula jak zawsze była w nadkomplecie, wszyscy chcieli zobaczyć co tym razem wymyśliła młodzież.

Przez ponad 3 godziny, wystąpiło 8 klas ( IB, IC, IE, IG, IIA, IIB, IIF, IIG)

Każda grupa przygotowała inny, oryginalny występ. Były tańce, śpiewy i mnóstwo pozytywnych emocji.W tym roku klasy przedstawiły np. nowoczesną historię Romea i Julii, wiadomości, Polskie wesele, program telewizyjny, 3 lata w liceum i wiele innych. Publiczność nie pozostawała dłużna, wszyscy świetnie się bawili :). Prowadzącym Dzień Cieślaka w tym roku był Krystian Ponczek z klasy IIA, który swoim poczuciem humoru dodatkowo umilał godziny spędzone w szkole.

Po wystąpieniu wszystkich klas, jury podliczało punkty. Dzięki Marcinowi Słowikowskiemu z IC narady jurorów nie dłużyły się nikomu. Specjalnie na prośbę publiczności zaśpiewał jeszcze raz utwór Krzysztofa Krawczyka.

Nareszcie nadszedł czas na wyniki…

  • I miejsce zdobyła klasa II A (23 pkt)
  • II miejsce klasa IE (17pkt)
  • III miejsce klasa IB (3 pkt)

Zwycięzcą serdecznie gratulujemy, ale pamiętajmy że w tym dniu szczególnie chodzi o dobra zabawę. Ciekawe czym zaskoczą nas uczniowie w przyszłym roku….

[important]Tekst i zdjęcia: Dominika Olszewska[/important]

Dodaj komentarz