Bezkonfliktowi w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”

zdjecie nr 1 na poczatku

—BEZKONFLIKTOWI—

 

Zespół stworzył fantastyczny projekt mający na celu pomaganie ludziom starszym zrozumieć nowoczesne technologie oraz zażegnać konflikt międzypokoleniowy. Za sprawą trzech spotkań członkowie zespołu wraz z wolontariuszami zapewnili seniorom wspaniałą zabawę poprzez naukę łącząc przyjemne z pożytecznym. Wykorzystując swoje umiejętności, członkowie ekipy Bezkonfliktowych sami zorganizowali miejsce, wyposażyli je w komputery, stworzyli wspaniałą atmosferę i dostarczyli mnóstwo pozytywnych emocji.

 

SKŁAD ZESPOŁU PROJEKTOWEGO:

  • Olga Krzyżyńska
  • Wiktoria Makurat
  • Katarzyna Ogórek
  • Agata Wawrzonkowska
  • Karolina Piechowska

 

Oto wypowiedź zespołu projektowego opisująca całe wydarzenie:

OPIS PROBLEMU SPOŁECZNEGO:

Obecnie wiele ważnych spraw załatwia się przez internet. Młodzi ludzie nie mają z tym problemu, jednak starszym nie przychodzi to z taką łatwością, a przecież nauka obsługi komputera i internetu znacznie ułatwiłaby im funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Mało kto oferuje pomoc w tym zakresie. Unowocześniona młodzież często nie rozumie i nie potrafi się porozumieć z pokoleniami, które wychowały się bez tak rozwiniętej technologii. Jest to jedna z przyczyn wzajemnej niechęci a nawet konfliktów między pokoleniami.

OPIS PROJEKTU:

Nasz zespół jest przekonany, że każdy konflikt można zażegnać. Postanowiliśmy zorganizować spotkania integrujące seniorów i młodzież. Naszym sposobem integracji będzie nauka najnowszych technologii oferowana przez młodzież osobom starszym. ‚Bezkonfliktowi’ to projekt dwuwymiarowy; chcemy zażegnać zarówno konflikt międzypokoleniowy, jak i ‚konflikt seniorów z technologią’.

I spotkanie (13.01.2015)

W sobotę 16 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach naszego projektu. Już od godziny ósmej, zajmowałyśmy się przygotowaniem sali oraz poczęstunku. Pierwsza tura zaczęła się o godzinie dziewiątej. Na sali panowała miła atmosfera, w tle można było usłyszeć muzykę. Wielu seniorów było zestresowanych, napięcie jednak szybko opadło, a na jego miejsce przyszła wzajemna życzliwość i otwartość. O godzinie 11.30 rozpoczęła się druga tura. Po dwugodzinnej pracy, zarówno wolontariusze jak i seniorzy wychodzili z uśmiechem na twarzy, obiecując uczestnictwo w kolejnym spotkaniu.

II spotkanie (23.01.2016)

23 stycznia miało miejsce już drugie spotkanie zorganizowane w ramach naszego projektu! Tym razem uczyliśmy seniorów obsługi internetu. Kursanci dowiedzieli się, jak wyszukiwać interesujące ich strony internetowe oraz nauczyli się dokonywać zakupów online. Nie obyło się bez kawy i poczęstunku. Seniorzy miło spędzili czas rozmawiając i dzieląc się wrażeniami z innymi.
Czas zleciał bardzo szybko, a wychodzący seniorzy i wolontariusze, żegnali nas z szerokim uśmiechem, nie mogąc doczekać się kolejnego spotkania.

III spotkanie (30.01.2016)

30 stycznia odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu „Bezkonflitkowi”. Odwiedziły nas Panie z banku i pokazały nam bankowość mobilną. Z początku przerażeni seniorzy mieli podchodzili sceptycznie do takiego sposobu wykonywania przelewów, płacenia rachunków. Jednak dzięki pomocy naszych wolontariuszy szybko stwierdzili, że ten nowoczesny sposób jest bezpieczny, prosty i szybki.

[important]Koordynator szkolny: Daniel Rutkowski[/important]

Ogromne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy pomagali w realizacji projektu.

  Imię Nazwisko Klasa
1. Agnieszka Wysocka I A
2. Klaudia Szpakowska I A
3. Julia Berlik I C
4. Julia Przybylska I A
5. Agnieszka Wesołowska I E
6. Łukasz Szarafin I A
7. Szymon Skrzypczak I F
8. Agnieszka Żyła I D
9. Paulina Ociesa I A
10. Maria Rekowska I D
11. Wiktoria Pietrasik I D
12. Adrianna Walczak I B
13. Rafał Myk I B

Dodaj komentarz