Polsko – niemiecka wymiana młodzieży Diepholz 2015

W dniach 14 – 20 czerwca 2015 odbyła się druga część polsko-niemieckiej wymiany, czyli wyjazd uczniów naszej szkoły do miasta partnerskiego- Diepholz.

Mimo zmęczenia po długiej podróży, już pierwszego dnia poznaliśmy rodziny, u których mieliśmy spędzić kolejny tydzień oraz zaczęliśmy zaznajamianie się z kulturą naszych zachodnich sąsiadów. Od razu zauważyliśmy, że różni się ona nieco od naszej. Każdego kolejnego dnia coraz bardziej pogłębialiśmy naszą wiedzę i uczestniczyliśmy w różnego rodzaju wyjazdach.

Zwiedziliśmy Diepholz i poznaliśmy jego historię, odwiedziliśmy ratusz, fabrykę Omega, wyjechaliśmy do Bremen, gdzie zwiedziliśmy Stadion Werder Bremen, przeszliśmy przez kilka ścieżek edukacyjnych, a także spędziliśmy cały dzień w parku rozrywki Heide Park w Soltau. Ta ostatnia pozycja szczególnie wyryła się w naszej pamięci, ponieważ mieliśmy okazję do zabawy poprzez np. zjazd największą drewnianą kolejką górską na świecie.

Oprócz licznych wycieczek codziennie mieliśmy możliwość spędzenia czasu z goszczącą nas rodziną i ich znajomymi, często w bardzo oryginalny i ciekawy sposób. Dzięki temu mieliśmy okazję jeszcze bliższego kontaktu z życiem codziennym w Niemczech, co przyczyniło się do zmiany zdania wielu z nas na temat tego kraju i jego mieszkańców.

Po zakończonej podróży wszyscy jednogłośnie uznaliśmy, że ten tydzień był bardzo udany. Jeżeli będzie taka możliwość, zapewne wielu z nas weźmie jeszcze kiedyś udział w tego typu wymianie.

[warning]Katarzyna Lewicka kl. II A[/warning]

Dodaj komentarz