Olimpiada z Literatury i Języka Polskiego

W tym roku szkolnym po raz pierwszy po 8  latach przerwy   uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie z Literatury i Języka Polskiego.

To Natalia Kończyńska z KL. IV D i Agnieszka Grudzień z KL. IVE.

Warunkiem uczestnictwa w tej olimpiadzie było napisanie pracy na jeden z  podanych tematów, zapoznanie się  z tekstami źródłowymi, sporządzenie bibliografii.

Obie nasze koleżanki  spisały się wspaniale- Natalka uzyskała 58/60 pkt, Agnieszka 57/60.

Eliminacje okręgowe, które odbyły się  w Gdańsku, składały się z dwóch części- pracy pisemnej (max 60 pkt) i testu językowego (max 30 pkt).

Do części ustnej zakwalifikowano 20 osób z całego województwa na 82 uczestników. Trzeba było zdobyć minimum 60 pkt, w tym co najmniej 20 z testu.

Agnieszka  Grudzień znalazła się w gronie tych szczęśliwców, uzyskując ogółem 77 punktów (w tym aż 55/60 pkt za interpretację wiersza). Z pracy pisemnej uzyskała 4 wynik w województwie.

4 marca odbyły się eliminacje ustne, podczas których wyłoniono 11 osób do finału w Warszawie. Do pełni szczęścia Agnieszce zabrakło niewiele….

Agnieszko, jesteśmy z Ciebie dumni!

Dziękujemy dziewczynom, że podjęły to trudne wyzwanie i mamy nadzieję ,że w kolejnych latach znajdą się godni ich następcy.