Pomoc dla Oli – inicjatywa klasy I D

Zachęcamy gorąco uczniów wszystkich klas do włączenia się w akcję pomocy 3-letniej Oleńce chorej na raka.

Proponujemy zrezygnować z kupowania klasowych paczek świątecznych i zebrać np. po 15,- zł od każdego ucznia. Zebraną kwotę wpłacić na konto Oleńki Partyka podane niżej. Dyrekcja oraz nauczyciele I LO również włączają się w akcję.

Ola Partyka, chora dziewczynka ze Starogardu, bardzo liczy na pomoc każdego z nas. Dzielnie walczy z chorobą, ale potrzebuje leczenia za granicą. Jest ono bardzo kosztowne.

Na początku roku po przebytym zapaleniu płuc, niespełna 3-letniej wówczas Oli Partyce ze Starogardu wykonano zdjęcie RTG klatki piersiowej. Radiolog zasugerował zmiany typu nowotworowego.

Ola została przyjęta na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Gdańsku – wspomina Beata Waleśkiewicz, ciocia dziewczynki. – Okazało się, że ma guza poza płucnego, zlokalizowanego w śródpiersiu tylnym z penetracją do kanału kręgowego. Dokładna diagnoza brzmiała: Neuroblastoma – nowotwór złośliwy . Olkę zakwalifikowano do IV grupy. Jest to grupa wysokiego ryzyka. Prawdopodobieństwo nawrotu choroby jest duże. Leczenie jest intensywne i bardzo agresywne.

Dziewczynka przeszła 8 cykli chemii, operację usunięcia guza pierwotnego oraz cykl chemii TVD. Przed nią operacja usunięcia nowotworu z kanału kręgowego, specjalistyczna terapia. Dodatkowo Ola Partyka musi zostać poddana kosztownemu leczeniu przeciwciałami przeciwko komórkom neuroblastomy, za granicą. Jest to tzw. leczenie choroby resztkowej, które ma na celu zapobiegnięcie nawrotowi choroby. Terapia nie jest refundowana przez NFZ. Jej koszt to od 40 do 120 tys. euro w zależności od miejsca leczenia (Włochy, Niemcy). Kwota ta jest dla rodziny nieosiągalna. Ola Partyka jest podopieczną Fundacji Iskierka.

Jak można pomóc dziewczynce?

Osoby, które chciałyby wesprzeć 3-letnią Olkę, mogą dokonywać wpłat na specjalne konto:
Fundacja Iskierka na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, 02 – 460 Warszawa, ul. Daimlera 2, subkonto Aleksandry Partyka: 80 1050 0099 6781 1000 1000 0312 – z dopiskiem dla Aleksandry Partyka.

[important]gorąco zachęcamy do pomocy
Uczniowie klasy I D[/important]

źródło info: naszemiasto.pl

Dodaj komentarz