Nasi na gali Zdolnych z Pomorza

18 czerwca 2018 r. – Uroczysta gala kończąca rok szkolny 2017/2018 w ramach projektu Zdolni z Pomorza

Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć uczniów z naszego powiatu, którzy w LCNK w Starogardzie Gdańskim uczęszczają na zajęcia z matematyki, fizyki, informatyki, a od tego roku szkolnego również z biologii, chemii oraz kompetencji społecznych. Młodzież uczęszcza na zajęcia w grupach wiekowych: ponadgimnazjalnej oraz gimnazjalnej w połączeniu z klasą VII szkoły podstawowej.

Oprócz zajęć uczniowie biorący udział w projekcie mogą wyjeżdżać na spotkania akademickie, rozwijać się poprzez kursy e-learnigowe, a także konkurować ze swoimi rówieśnikami w Lidze Zadaniowej oraz Konkursie Projektów. Podczas uroczystej gali zostały wręczone certyfikaty kursów e-learnigowych dla tych najbardziej wytrwałych oraz nagrody laureatów i wyróżnionych w konkursach ligi zadaniowej. Z radością oglądaliśmy wśród nagrodzonych naszych podopiecznych.  Certyfikaty ukończenia kursów otrzymali: Paulina Lokś, Paweł Lokś, Marcin Urban oraz Dawid Dudek, który uczestniczył w wielu kursach e-learnigowych. Dawid był także prelegentem na I Pomorskiej Konferencji Naukowej.

Na ogromne brawa zasługują laureaci Ligi Zadaniowej, wśród których byli nasi uczniowie:

FIZYKA
3. miejsce w województwie: Marcin Bonk
5. Jadwiga Kamińska

INFORMATYKA
2. Hubert Solecki
4. Łukasz Szarafin

KOMPETENCJE SPOŁECZNE
4. Jadwiga Kamińska

MATEMATYKA
5. Dawid Kolaska
5. Marek Jendernalik
15. Anna Klein

Były też niespodzianki dla uczestników gali – te osoby, które uważnie słuchali i poprawnie odpowiedzieli na pytania konkursowe rozlosowane zostały nagrody – gry edukacyjne. Wśród szczęśliwców znalazły się, aż trzy także osoby z naszego LCNK.

Dodaj komentarz