Szkolny Kiermasz Wyrobów Kulinarnych Dla Domu Dziecka w Tczewie

16 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. Zorganizowały go uczennice:   Zuzanna Białuska, Oliwia Richert, Amanda Skolimowska.

Celem głównym było przekazanie całego dochodu na Dom Dziecka w Tczewie.   Projekt miał również na celu zintegrowanie społeczności szkolnej, tak aby wspólnymi siłami dokonać czegoś wielkiego. Klasy, które zdecydowały się na wzięcie udziału, przygotowały własne stoiska. Sprzedawały głównie jedzenie (domowe ciasta, gofry, tosty itp.) oraz ozdoby świąteczne.

Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać aż 973 zł.   Poniżej fragment wypowiedzi organizatorek tego wspaniałego przedsięwzięcia, który potwierdza jak ważne dziś dla młodzieży jest praktyczne działanie.   „Jesteśmy bardzo dumne, że możemy wesprzeć potrzebujących. Ta pomoc jest szczególna i wyjątkowa, bo od młodzieży dla dzieci. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku uda nam się również zorganizować taki kiermasz.”  

Organizowanie tego rodzaju przedsięwzięć wymaga dużego nakładu pracy, samodzielności, kreatywności oraz umiejętności logistycznych.  My, jako szkoła, również jesteśmy z was dumni i życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach!!!  

D.Rutkowski