Łyk kultury

W ostatni piątek klasa 1a udała się do Starogardzkiego Centrum Kultury na wystawę polskich malarz studiujących pod okiem Alfreda Wierusza-Kowalskiego w monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obraz, który szczególnie przykuł naszą uwagę nosi tytuł „Zaloty” i został namalowany przez Antoniego Jezierskiego. Jest on polskim malarzem, który tworzył obrazy na temat życia na wsi Przedstawia on dwie panie siedzące przy oknie oraz młodego mężczyznę, który rozmawia z jedną z dam. Artysta wykazał tu swój kunszt malarski i pokazał różnice pomiędzy zakątkami pokoju a jego częścią centralną, gdzie znajduje się okno. • Kolejne dzieło przykuwające naszą uwagę to obraz pt. „W saloniku”, autorstwa Otolii Kraszewskiej z 1900 roku. Ukazuje on dwie młode panie, w pięknych kolorowych sukniach, siedzące przy stoliku w salonie, rozmawiające o miłości, gdyż jedna trzyma różę na którą patrzą obie. Uczniowie naszej klasy zwrócili szczególną uwagę na sposób ukazania świata z tamtych czasów, stary styl ubioru, wykończenia wnętrza oraz dekoracje stołu. • Wyjście do SCK-u pozwolił nam spojrzeć na obrazy z innej perspektywy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogli obejrzeć kolekcję prywatnych, pięknych i poruszających obrazów.

W ostatni piątek klasa 1a udała się do Starogardzkiego Centrum Kultury na wystawę polskich malarz studiujących pod okiem Alfreda Wierusza-Kowalskiego w monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obraz, który szczególnie przykuł naszą uwagę nosi tytuł „Zaloty” i został namalowany przez Antoniego Jezierskiego. Jest on polskim malarzem, który tworzył obrazy na temat życia na wsi Przedstawia on dwie panie siedzące przy oknie oraz młodego mężczyznę, który rozmawia z jedną z dam. Artysta wykazał tu swój kunszt malarski i pokazał różnice pomiędzy zakątkami pokoju a jego częścią centralną, gdzie znajduje się okno.

Kolejne dzieło przykuwające naszą uwagę to obraz pt. „W saloniku”, autorstwa Otolii Kraszewskiej z 1900 roku. Ukazuje on dwie młode panie, w pięknych kolorowych sukniach, siedzące przy stoliku w salonie, rozmawiające o miłości, gdyż jedna trzyma różę na którą patrzą obie. Uczniowie naszej klasy zwrócili szczególną uwagę na sposób ukazania świata z tamtych czasów, stary styl ubioru, wykończenia wnętrza oraz dekoracje stołu.

Wyjście do SCK-u pozwolił nam spojrzeć na obrazy z innej perspektywy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogli obejrzeć kolekcję prywatnych, pięknych i poruszających obrazów.