Drugie miejsce w Konkursie Projektów „Zdolni z Pomorza”

Dawid Dudek i Jan Bejma zajęli drugie miejsce w Konkursie Projektów „Zdolni z Pomorza”!

Dawid przedstawił projekt „Zatrzymajmy smog – czyli spróbujmy złapać oddech”, w którym stworzył stronę internetową, aplikację na androida oraz wykonał 135 tys pomiarów emisji pyłów, potocznie zwanych smogiem. Pomiary wykonywał Janek Bejma, który również był zaangażowany w projekt.

Chłopacy od grudnia do marca badali czystość powietrza w Starogardzie Gdańskim oraz w Powiecie Starogardzkim. Wykorzystywali do tego czujniki pyłów zamieszczone na budynkach szkół średnich w całym powiecie.

Ważne w tym projekcie było to, aby trafić do społeczności lokalnej, dzięki aplikacji oraz stronie internetowej w jednym miejscu można sprawdzić dane z czujników, które aktualizują się co 4 minuty.

Komisja projektowa doceniła wkład chłopaków oraz ogrom pracy, jaki włożyli w jego wykonanie.

Świetny projekt przedstawili także Piotr Kaczorowski oraz Miłosz Basara z LED light control. Kostka LED zrobiła bardzo duże wrażenie na komisji konkursowej oraz zgromadzonej publiczności. Za rok startujemy z jeszcze lepszą jej wersją.

Dziękuję chłopakom za ogrom pracy, który włożyli w projekty.

Dawid, pomimo matur znalazł czas i chęci na to, żeby pojawić się w sobotę na spotkaniu projektowym.

Ja ze swojej strony chciałbym podziękować Dawidowi, absolwentowi naszej szkoły, za wzorową trzyletnią współpracę, podczas której byliśmy na zawodach szachowych, corocznych ligach zadaniowych oraz konkursach projektów i niezliczonych innych konkursach fizycznych, na których zawsze mogłem na niego liczyć.

Cyprian Princ