Dzień zdrowia w I LO

Dnia 1 czerwca 2017 roku, już po raz dziewiąty, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia, tym razem pod hasłem: „ Jedz codziennie zdrową żywność, bo to wzmacnia Twą aktywność”.

Było to kolejne wydarzenie w I LO mające na celu promocję zdrowego stylu życia oraz zapobieganie uzależnieniom. Mieliśmy do zaoferowania młodzieży, ale także nauczycielom i innym pracownikom szkoły „szeroki wachlarz bezpłatnych usług medycznych”. Zainteresowanie naszymi propozycjami przeszło nasze najśmielsze oczekiwanie.

Każdy chętny uczestnik, dzięki pomocy pań pielęgniarek, miał okazję zmierzyć swoje BMI(stosunek wzrostu do wagi), ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi, a nawet wydolność i zadymienie płuc oraz tym razem nowość :  mogliśmy skorzystać z fachowych porad pań masażystek!

I jak zawsze zaprzyjaźnione z nami,  Panie Amazonki z KLUBU KOBIET PO MASTEKTOMII, udzielały bezcennych rad i wskazówek dotyczących samobadania piersi oraz chorób nowotworowych oraz ich zapobieganiu. Można było poćwiczyć wykrywanie guzków na specjalnie przygotowanych fantomach. Próbowali także chłopcy. Chętnych nie brakowało, co świadczy o tym, że tematyka prozdrowotna jest bliska uczniom naszej szkoły

Efektowny pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowała szkolna drużyna ratownicza, tym razem walczyliśmy z poparzeniami.  Dzięki pokazowi dowiedzieliśmy się, w jaki sposób należy udzielać pomocy poszkodowanym w wyniku poparzeń,  przed przyjazdem służb ratowniczych, nie zapominając przy tym o własnym bezpieczeństwie oraz na co zwrócić uwagę, by udzielona przez nas pomoc okazała się naprawdę skuteczna.

Mogliśmy także skorzystać z  bezpłatnego badania słuchu, dzięki Firmie Geers ze Starogardu Gdańskiego. Młodzież mogła sprawdzić aktualny stan swojego słuchu, co w dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważne ze względu na otaczający nas hałas, również głośne słuchanie muzyki.

Uczennice klasy IA przygotowały pokaz ZUMBY, co spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów,  bo przecież każdy z nas wie, że  ruch to podstawa zdrowia.

 Na uczestników naszej akcji czekał pyszny i oczywiście zdrowy poczęstunek. Każdy sam mógł się przekonać, że to, co zdrowe nie musi być niesmaczne. Dziewczęta z klasy ID i II E przygotowały smaczny poczęstunek. Było więc, zdrowe ciasto, paszteciki, humus z warzywami oraz wiele innych pyszności.

Dzięki zaprzyjaźnionej Mleczarni ze Skarszew otrzymaliśmy do skosztowania pyszne produkty mleczne. Wszystko wyglądało pięknie, pysznie i kolorowo i mamy nadzieję, że już na stałe te specjały zagoszczą na naszych stołach.

Cała akcja była możliwa do zrealizowania dzięki hojności i uprzejmości naszych sponsorów, którym bardzo serdecznie dziękujemy: Starostwu Powiatowemu, Paniom pielęgniarkom z Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Starogardzie Gdańskim, Paniom Amazonkom z Klubu Kobiet po Mastektomii,  Firmie GEERS, a także  rodzicom.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu naszego wspólnego przedsięwzięcia. Izabela Dmuchowska.

 Do zobaczenia za rok na kolejnym Dniu Zdrowia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Dodaj komentarz