Wymiana z miastem partnerskim Diepholz

Uczniowie naszego liceum kolejny raz wzięli udział w polsko-niemieckiej wymianie z miastem partnerskim Diepholz.

W niedzielę 28 maja po długiej podróży wyczerpani, ale szczęśliwi dotarli na miejsce. W Diepholz zostali przywitani w kilku miejscach: w szkole pięknym koncertem,w ratuszu miejskim. Następnie bawili się w grę miejską, zorganizowaną przez niemieckich nauczycieli, gdzie odpowiadali na bardzo intrygujące pytania,robili zdjęcia i jedli lody. Zobaczyli podziemia miasta Bremen, kościół protestancki i rzeźbę 5 Muzykantów. Podnosili poziom adrenaliny w parku rozrywki Heidepark. Chodzili po torfie i mieli okazję zobaczyć wiele pięknych miejsc. Nie brakowało czasu na wyjazdy nad piękne jezioro i przejażdżki rowerowe. Zwiedzili również muzeum regionalne w Aschen i szkółkę leśną, gdzie w zeszłym roku uczniowie obu szkół zasadzili 5 tys. drzewek!

W Diepholz nikt się nie nudził. Wszyscy spędzili miło czas. Z pewnością uczniowie zawiązali przyjaźnie na bardzo długi czas i zdobyli
również kolejne doświadczenie; posługiwali się językiem obcym każdego dnia.

Był to niezapomniany i bardzo niesamowity czas. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku!

[important]Anna Kwaśniewska 2b[/important]

W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy swoich niemieckich partnerów wymiany. Zostaliśmy przywitani przez władze miasta Diepholz oraz dyrekcje szkół Realschule i Gymnasium.

Czekało na nas wiele atrakcji m.in. zabawa miejska, w której zwiedzając miasto mieliśmy np. zdobywać informację o mieście i podejmować wyzwania, takie jak wybranie najlepszego smaku lodów czy zrobienie zdjęcia, na którym znajduje się największą liczba osób. Odwiedziliśmy też Bremen, gdzie przewodnik pokazał nam podziemną część miasta, jak również centrum. Nie pominęliśmy również słynnego posągu Bremen Stadtmusikanten.

Wielką radość sprawiła nam wycieczka do Heide Parku, wcale nie było to wrzosowisko, jak wskazuje niemiecka nazwa, lecz park rozrywki z rollercosterami. Czekało na nas jeszcze wiele atrakcji, jak nauka tańca czy muzeum torfu, gdzie odważni mogli sprawdzić jego kosmetyczne właściwości.

Zwiedziliśmy też muzeum regionalne w Aschen, zobaczyliśmy las  zasadzony przez niemieckich uczniów. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają lekcje w niemieckich szkołach. Poza programem nasi przyjaciele również spędzali z nami aktywnie czas np. w  parku wodnym czy na trampolinach.

Ten wyjazd wymagał umiejętności językowych i komunikatywności, gdyż przebywaliśmy cały tydzień w domu naszych partnerów, nawiązywaliśmy znajomości z niemieckimi uczestnikami wymiany i ich rodzinami. Na pewno będą to niezapomniane wrażenia bogate w doświadczenia i nowe znajomości.

[important]Weronika Paszek 2f[/important]

Dodaj komentarz