Utalentowani uczniowie naszej szkoły

Albinos Kornela Machnikowskiego

 

Kornel Machnikowski – urodzony na Pomorzu w 1996 roku, żyje spokojnie w małym i urokliwym Pelplinie nieopodal Tczewa. W przyszłości może zostanie pisarzem, może dziennikarzem, a może basistą. Obecnie jest nastolatkiem, uczniem i marzycielem. Próbuje swych sił jako muzyk i tekściarz w młodzieżowym zespole rockowym. Stara się mieć wszystko poukładane w głowie.
Nie cierpi intelektualnego chaosu, jednak nie ma nic przeciwko bałaganowi w pokoju. „Albinosa” stworzył w wieku 15 lat.

Takie informacje można przeczytać na okładce debiutanckiej powieści pt. Albinos, napisanej przez Kornela, ucznia I LO w Starogardzie Gd. 20 czerwca w starogardzkiej kawiarence Cuore di Caffé odbyło się spotkanie autorskie w ramach promocji książki. Organizatorem była fundacja OKO-LICE KULTURY, która wspiera, także poprzez promocję, młode talenty z Kociewia. Kornel był też gościem jednej z audycji poświęconych kulturze w radiu Głos.

Pasmo sukcesów

Elwira Pączek, skromna uczennica I klasy w I LO, jest niezwykle utalentowaną i odnoszącą sukcesy młodą osobą.

4 czerwca 2013 roku reprezentowała naszą szkołę w XVIII Pomorskim Festiwalu Poetyckim im. ks. Janusza St. Pasierba w Pelplinie i zajęła I miejsce w kategorii recytacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Jeszcze w tym samym tygodniu uczestniczyła w finale 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku, gdzie zajęła III miejsce w kategorii poezji śpiewanej. Elwira jest związana ze starogardzkim teatrem Kuźnia Bracka, w którym występuje i szlifuje swój talent.

GRATULUJEMY!

Dodaj komentarz