VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Karola Wojtyły

Jan Paweł II, postać szczególna dla każdego z nas, mimo tego że odszedł, pozostawił po sobie wiele ważnych słów zawartych w swoich wypowiedziach, dialogach dramatów a także poezji. Interpretacji tych nieprostych słów podjęły się 3 uczennice naszego liceum, które wygrały eliminacje szkolne i pod okiem polonistek Pani Hanny Szubarczyk oraz Pani Alicji Guzińskiej-Talaśki, a także czujnego Pana Ireneusza Ciecholewskiego przygotowywały się do kolejnego etapu.

Dziewczyny reprezentowały naszą szkołę w VII Powiatowy Konkursie Recytatorskim Twórczości Karola Wojtyły. Konkurs miał miejsce 27 października 2012 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim.

Wszystkie godnie reprezentowały I Liceum Ogólnokształcące, co zostało docenione także przez komisje konkursową i każda z nich zajęła miejsce na podium. I tak:

  • I Miejsce: Elwira Pączek
  • II Miejsce: Izabela Komorowska
  • III Miejsce: Katarzyna Piontek

W kategorii poezji śpiewanej szkołę reprezentowały w duecie:
Agata Hoduń i Asia Piskorska (akompaniament: Jacek Hoduń)
Dziewczęta otrzymały specjalną Nagrodę Kuratora Oświaty.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów…

(…)

Powiedz mi jaka jest twoja miłość, a powiem Ci kim jesteś.
Jan Paweł II

Dodaj komentarz