Konkurs fotograficzny

7 listopada 2022 minęło 155 lat od narodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Patronka naszej szkoły była osobą niesamowicie zdolną, inteligentną, pracowitą, obdarzoną świetną pamięcią. Gdy raz uznała jakąś drogę za właściwą, podążała za nią bez wahania i z nadzwyczajną wytrwałością.

Mimo wielu przeciwności i trudnych czasów w jakich żyła, udało jej się dokonać odkryć, które zmieniły świat.

Była pierwszą kobietą, która dostała nagrodę Nobla, pierwszą kobietą-profesor na Uniwersytecie w Paryżu i pierwszą osobą, nie tylko pierwszą kobietą, która otrzymała drugą Nagrodę Nobla. Zdobyła to, czego nie udało się wielu naukowcom.

Wyprzedzała więc swoją epokę, torowała drogę do sukcesu dla wielu kobiet, którym nie było łatwo w tamtych czasach. Przy tym wszystkim pozostała osobą niezwykle skromną.  

Każdego roku w grudniu, w rocznicę przyznania pierwszej Nagrody Nobla, obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona.  Tegorocznym motywem przewodnim jest Konkurs Fotograficzny: „ Moje inspiracje Marią Skłodowską – Curie”.

Zachęcamy Was do udziału!

Wydrukowane w dowolnym formacie zdjęcia przynoście do sekretariatu, w terminie do 02.12.2022.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi tydzień później.