Gramy dla Marco

JESTEŚ LEKIEM NA BIAŁACZKĘ

POMÓŻ MARCO ŻURAWSKIEMU  ORAZ  INNYM

13.10.2013r. w Starogardzie Gdańskim

Moi drodzy,

Fundacja DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych) 13 – ego października organizuje w Starogardzkim Centrum Kultury rejestrację nowych potencjalnych dawców szpiku.

Całym sercem proszę Was o przybycie i zarejestrowanie się.

Fundacja DKMS poszukuje dawców szpiku dla między  innymi  Marco Żurawskiego – 18-sto latka który powinien we wrześniu zacząć naukę w klasie maturalnej Collegium Marianum. Niestety, pod koniec wakacji stwierdzono u niego białaczkę. Obecnie Marco jest poddawany chemioterapii. Jedynym ratunkiem dla niego jest przeszczep szpiku.

Może właśnie Ty uratujesz Marco. Każdy dorosły, zdrowy człowiek w wieku od 18. do 50-55 lat może zostać dawcą.

Ponadto, trwa akcja oddawania krwi dla Marco w szpitalu w Starogardzie. Jeśli jest pan/pani honorowym krwiodawcą to proszę o oddanie krwi z zaznaczeniem dla Marco Żurawskiego.

Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Fundacji DKMS i zapoznania się z procedurami rejestracji oraz z procesem przekazywania szpiku.

Istnieje również możliwość zarejestrowania się jako dawca szpiku poprzez Internet. Proszę również o poinformowanie wielu  osób ( w rodzinie, znajomych, itp.,np. poprzez Facebook ) o akcji DKMS 13.10.2013r. w Starogardzie Gdańskim.

Jeszcze raz proszę całym sercem o oddanie odrobiny siebie

 w celu uratowania Marco.

Edyta Czerwicka

zarejestrowany dawca szpiku

(Marco jest moim bliskim krewnym)

Rodzina, przyjaciele i znajomi Marco dziękują za wszelką pomoc.

Dodaj komentarz