Dzień sportu w I LO

dsc_0465

26 czerwca jak co roku w naszej szkole zorganizowany został dzień sportu po raz pierwszy na nowym  boisku. Uczniowie poszczególnych klas mogli rywalizować między sobą w 3 dziedzinach sportu:siatkówka plażowa, koszykówka i piłka nożna.Ponowie za murami ILO zawitali także tegoroczni maturzyści. Możemy się tylko domyślać, iż uczniowie klas 3 na tyle milo wspominają lata w liceum, że postanowili po raz ostatni dołączyć do szkolnych rozgrywek.

Największą ilość obserwujących przyciągały zmagania na głównym boisku gdzie popisywały się drużyny grające w nogę. Dużą uwagę przyciągał także jedyny zespół, w którym odważyła się zagrać uczennica klasy I C, Sabina Mokwa. Do finałowego meczu zakwalifikowała się właśnie klasa I C i III C. Po wyrównanym meczu konieczne były rozstrzygające rzuty karne. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się klasa I C 🙂 Dzięki ciągłemu komentarzowi ucznia klasy III B, Michała Gełdon panowała niesamowicie pozytywna atmosfera 🙂 Sędziom sprawiedliwym był Pan Łukasz Gabriel.

W tym samym czasie na sali gimnastycznej obserwować można było umiejętności szkolnych fanów koszykówki. Jednocześnie na połowach boisk zmagały się drużyny dziewczyn i chłopaków. Każdy mógł spróbować swoich sił i powalczyć o nagrodę. Mimo ograniczonej przestrzeni dla fanów nie zabrakło gorącego dopingu kolegów i koleżanek z klas. Najlepszym zespołem damskim okazał się skład z II B, natomiast męskim z I C. Nad wszystkim czuwał Pan Krzysztof Szarmach.

W trakcie spacerów od boiska do sali gimnastycznej, uczniowie mogli obserwować zmagania na jedynym w Starogardzie Gd. szkolnym boisku do piłki plażowej. Zespołom sprzyjała pogoda idealna do tego właśnie sportu. Rozgrywany był jeden set do 15 pkt. Przy tak szybko przebiegających spotkaniach nasi siatkarze musieli walczyć o każdy najmniejszy punkt. Dużym zaskoczeniem okazał się 4 mecz chłopców. Faworyci polegli w meczu z Piotrem Lipskim i Maciejem Narloch, którzy okazali się mistrzami 🙂 Na pierwszym miejscu w zmaganiach dziewczyn stanęła Aleksandra Majer i Estera Kilkowska. Nagrody wręczał Pan Marcin Drews.

WYNIKI :

koszykówka dziewczyny

  • I msc klasa II B 

(Estera Kilkowska,Ola Majer, Klaudia Bensemann)

  • II msc klasa I B

(Dorota Komin, Weronika Wilgan, Wiktoria Greca,Anna Burnicka)

  • III msc klasa IG i II E 

(Dagmara Szulkowska, Elwira Pączek, Natalia Dąbrowska)
(Daria Klawitter, Dominika Glaza, Beata Grania,Viktoria Drewek)

koszykówka chłopacy

  • I msc klasa I C 
(Patryk Murawski,Mateusz Pladwig,Marcin Słowikowski)
  • II msc klasa II B
(Paweł Kraśniewski, Karol Sutkowski,Paweł Kalinowski )
  • III msc klasa II A 
(Bartek Pałubicki, Maciej Truchanowicz, Michał Cieśliński, Krystian Ponczek)
  • IV msc klasa IG i II D 
(Michał Kamiński, Miłosz Negowski, Damian Słomiński)
( Krzysztof Kłopocki, Damian Żołądek, Kamil Zadurski, Tomasz Żyjewski )

siatkówka dziewczyny

  • I msc Ola Majer i Estera Kilkowska
  • II msc Elwira Pączek i Natalia Dąbrowska
  • III msc Agata Kołodziejczak i Weronika Dmuchowska

siatkówka chlopacy

  • I msc Piotr Lipski i Maciej Narloch
  • II msc Krystian Ponczek i Jakub Wirkus
  • III msc Paweł Truchanowicz i Alan Jankowski
  • IV msc Michał Sulewski i Piotr Zarzycki
  • V msc Jarem Szmidt i Kornel Machnikowski

piłka nożna

  • I msc klasa IC 
Bartosz Klamann, Szymon Nadolny, Jędrzej Czapiewski, Sebastian Czyżewski, Sabina Mokwa
  • ~pozostałe drużyny~
klasa I A 
(Michał Brzeziński, Igor Deliński, DAniel Ebertowski, Filip Górski,Damian Nowotny, Karol Minuth,Szymon Krajewski)
klasa I B 
(Kacper Gierszewski,Hubert Korzeniewski, Tomasz Chapski, Krzysztof Wojewódka, Szymon Szulkowki)
(Kuba Czabek, Bartek Męczykowski, Kacper Wysocki, Kuba Szulkowski, Krystian Zander)
klasa I D 
(Bartosz Grzywacz, Bartosz Guzik, Mariusz Wąs, Jędrzej Mroczkiewicz, Rafał Wrycza, Przemysław Tobolewski )
klasa I E 
Maciej Wiśniewski, Rafał Kapitkowski,Jakub Migas, Mikołaj Borecki, Jacek Pozorski
klasa II A
Szymon Hoang Van, Paweł Ziółek, Paweł Sykutera, Radek Koper, Michał Cieśliński, Jarek Zieliński, Maciej Truchanowicz
klasa II B 
Łukasz Dąbrowski, Piotr Dunajski, Paweł Normann, Mateusz Kropidłowski, Jeremiasz Haras, Paweł Truchanowicz
klasa II D 
Kamil Zadurski, Łukasz Kuchar, Paweł Kroplewski, Damian Reszka, Marcin Kalkowski
klasa III B 
Mateusz Szymiczek, Michał Gełdon, Krzysztof Karankowski, Mikołaj Korzeniewski, Wojtek Landowski
klasa III C 
Michał Kosecki, Krzysztof Błędzki, Bartosz Wasilewski, Maciej Cichosz, Paweł Hinz
klasa III D 
Fabian Ostanówka, Robert Burczyk, Dastin Zwara, Kacper Breska, Damian Weisbrodt
[important]Tekst i zdjęcia: Dominika Olszewska[/important]

Dodaj komentarz