Kwarantanna przedłużona do 26 kwietnia

Najnowsze informacje dotyczące kwarantanny związane z edukacją:

✅ o dwa tygodnie – do 26 kwietnia – przedłużone jest zamknięcie szkół

✅ egzaminy maturalne i ósmoklasistów zostają przesunięte – nie odbędą się wcześniej niż w czerwcu, raczej w drugiej połowie czerwca, a informacje o nowych terminach będą podane co najmniej na trzy tygodnie wcześniej

✅ Minister edukacji narodowej został zapytany, w jaki sposób zostanie rozwiązania kwestia zakończenia roku szkolnego i świadectw oraz czy przewiduje się wydłużenie roku szkolnego. – Na razie nie ma takiego powodu. Świadectwa także można odbierać w terminie późniejszym. Nie musi być to dzień zakończenia zajęć – odpowiedział. – Będziemy także zalecali dyrektorom, aby świadectwa mogli przekazywać uczniom w formie elektronicznej – dodał.

✅ Dziękuję rodzicom, nauczycielom i uczniom za przestawienie się na nowy sposób komunikowania. Wiem, że nie zawsze to było łatwe – mówił minister edukacji Dariusz Piontkowski.

✅ – Wiemy, że macie ogromny stres, nie wiecie, kiedy ten egzamin się odbędzie, jak się przygotowywać – zwracał się do uczniów. – Odkładamy termin egzaminu: ósmoklasisty, matury, zawodowego. Chcemy, żebyście mieli długą perspektywę przygotowania do nowego terminu egzaminu. Z dużym wyprzedzeniem, co najmniej trzytygodniowym, poinformujemy o nim. Tak, byście mieli dodatkowy czas na przygotowanie i tak to potraktujcie. Jest to czas szczególny – dodawał.

✅ Czy wydłużenie przerwy do 26 kwietnia zmienia harmonogram roku szkolnego? Na razie nie ma o tym mowy. Wiadomo jednak, że zmiana terminów egzaminów, wymusi zmianę zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i na uczelniach wyższych.

źródło: tvn24.pl