W deszczowej pogodzie po historyczny sukces!

29 maja 2014 I LO osiągnęło historyczny sukces. Dzięki naszej młodzieży i nauczycielom wychowania fizycznego zwyciężyliśmy w klasyfikacji końcowej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych.

Zaczęło się już wcześniej od selekcji przeprowadzonej przez nauczycieli WF. Dzięki wspólnym staraniom wybrali oni reprezentację lekkoatletyczną naszej szkoły. Dzięki czemu, uczniowie z najlepszymi rezultatami w danej dyscyplinie reprezentowali szkołę na stadionie lekkoatletycznym.

Czwartkowy dzień nie był sprzyjający, już od rana nad stadionem im. Kazimierza Deyny zawisły czarne chmury i od czasu do czasu padał deszcz. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i stawili się w komplecie. Szczególne podziękowania należą się uczniom klas trzecich, którzy szkołę skończyli już 25 kwietnia, a mimo to przyszli na stadion walczyć o zwycięstwo.

Rywalizacja była napięta, ponieważ I i II LO walczyło o pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej.

100 m dziewcząt zakończyło się zwycięstwem Agnieszki Libiszewskiej (II LO), nasze dziewczyny uplasowały się w ścisłej czołówce: Dżesika Romanowska i Kornelia Andrysiak biegły w wielkim finale.

Chłopacy też wystąpili w finale 100 m. Filip Górski oraz Dustin Makowski walczyli o pierwsze miejsce. Do szczęścia zabrakło niewiele. Filip i Dustin uplasowali się tuż za podium.

W skoku w dal Dżesika Romanowska zajęła 1. miejsce, a Kornelia Andrysiak uplasowała się tuż za podium. Chłopacy też zajęli medalowe miejsca. Igor Deliński, który wynikiem 6,22 m zdeklasował rywali, zajął pierwsze miejsce, a Filip Górski trzecie.

Skok wzwyż to już specjalność naszej szkoły. Dziewczyny zajęły całe podium, Nasza gwiazda, medalistka województwa Agata Majkowska była pierwsza, a za nią uplasowały się Karolina Jakubowska oraz Hanna Czarnecka. Chłopacy, to niezawodny Igor Deliński i Konrad Dorawa, którzy zajęli odpowiednio 1. i 3. miejsce.

Medal na 400 m (2. miejsce) wywalczyła Krystyna Sarnowska.

Najdłuższe dystanse były bardzo zacięte. Wśród dziewcząt na 800 m, do końca o medal walczyła Kornelia Oryl, która ostatecznie zajęła 4. miejsce. Wśród chłopców do końca pierwszą pozycję utrzymał niezawodny Dawid Kurszewski, trzecie miejsce zajął Mikołaj Dzienniak, piąty był Jakub Czubek.

Oszczep wygrała Wiktoria Greca, a sztafety na 100 m, to drugie miejsce Dżesiki Romanowskiej, Kornelii Andrysiak, Anny Kraciuk oraz Agaty Chmieleckiej i złoto Kacpra Gierszewskiego, Igora Delińskiego, Konrada Dorawy oraz Pawła Norman.

Dokładne wyniki rywalizacji podamy wkrótce.

Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i serce włożone w walkę o pierwsze miejsce, pomimo niesprzyjających warunków.

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.